Korzyści płynące z zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu‍Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii, dzieci powinny codziennie spędzać czas na świeżym powietrzu. Dzieci potrzebują również wolnego czasu, aby samodzielnie odkrywać i eksperymentować ze światem przyrody. Niestety, nie zawsze jest to łatwe przy napiętych harmonogramach i technologii, która często przeszkadza. Istnieje jednak wiele korzyści z rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu.Dzieci, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, mają większy zasięg widzenia peryferyjnego, większe pole widzenia, szybszy czas reakcji i większą ostrość widzenia. Innymi słowy, spędzanie czasu na odkrywaniu i aktywności na świeżym powietrzu ma wiele pozytywnych skutków dla wzroku. Zabawa na świeżym powietrzu może pomóc dzieciom rozwinąć umiejętności rozwiązywania problemów i zachęcić je do odkrywania czegoś więcej niż to, co znajduje się przed nimi. Oto kilka sposobów, w jaki zabawa na świeżym powietrzu przynosi korzyści Twojemu dziecku:

Widzenie w różnych warunkach oświetleniowych

Chociaż często uznajemy to za oczywiste, oczy Twojego dziecka muszą być w stanie dostosować się do różnych warunków oświetleniowych. Wyprowadzanie dziecka na dwór o różnych porach dnia pomoże mu widzieć w różnych warunkach oświetleniowych. Pomoże to w późniejszym czytaniu i pracy w szkole.

Mięśnie oczu, mózg i układ wzrokowy dziecka rosną i zmieniają się w ciągu lat. Spędzanie czasu na zewnątrz w różnych warunkach oświetleniowych pomoże oczom dziecka rosnąć i rozwijać się. W miarę jak oczy dziecka będą rosły, nauczy się ono jak wykorzystywać swój wzrok, aby lepiej widzieć podczas czytania, nauki lub zabawy. Nie musisz iść daleko, aby poznać różne warunki oświetleniowe. Można spacerować po okolicy lub po pobliskich szlakach, gdy słońce wschodzi i zachodzi na niebie. Można również badać inne środowiska wewnętrzne w różnych warunkach oświetleniowych. Spacer przy dużym oknie lub w pobliżu źródła światła, np. lampy, pomoże oczom dziecka dostosować się do różnych warunków oświetleniowych.

Rozwijanie koordynacji ręka-oko

Koordynacja ręka-oko to zdolność do używania rąk razem z oczami. Jest to ważne w wielu codziennych zadaniach, takich jak pisanie, rysowanie, wykonywanie prac ręcznych i uprawianie sportu. Zabieranie dziecka na dwór pomoże rozwinąć koordynację ręka-oko. Zwiedzanie okolicy i pobliskich parków da dziecku wiele okazji do poruszania się, dotykania i odkrywania rękami. Oczy dziecka będą patrzyły na to, czego dotykają jego ręce i co odkrywają. Eksploracja na świeżym powietrzu daje dziecku wiele okazji do angażowania się w zabawy ruchowe.

Ciągły rozwój

Podczas zabawy na świeżym powietrzu pozwalasz dziecku na odkrywanie, tworzenie i popełnianie błędów. Pozwalasz dziecku podejmować decyzje i uczyć się na własnych błędach. Pozwalanie dziecku na odkrywanie, eksperymentowanie i popełnianie błędów pomoże mu rozwijać się na wiele sposobów. Podczas zabawy na świeżym powietrzu dziecko ćwiczy również swoje ciało. Zabawa na świeżym powietrzu daje dziecku szansę na poruszanie się, odkrywanie i bycie aktywnym. Bycie aktywnym i częste poruszanie się pomaga dziecku rozwijać się fizycznie.

Jeśli dziecko ma problemy ze wzrostem, zabawa na świeżym powietrzu może wspomóc jego wzrost. Zabawa na świeżym powietrzu może pomóc dziecku rosnąć wyższym, silniejszym i zdrowszym. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu pomoże Twojemu dziecku rosnąć fizycznie.